Zadzwoń Napisz

Sprawdź ubezpieczenie OC

Sprawdź ubezpieczenie OC
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Przynajmniej raz w roku

każdy kierowca staje

przed koniecznością

zakupu polisy OC.

Ubezpieczenie jest ważne tylko przez rok. Polisa OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, którego zakres obejmuje likwidację szkód powstałych w wyniku wypadku drogowego, którego sprawcą był ubezpieczony. Ubezpieczenie OC to jeden z najważniejszych czynników zwiększających bezpieczeństwo na drodze.

Ubezpieczony ma pewność, że  w razie wypadku likwidacja szkód powypadkowych nie naruszy jego osobistego majątku, a poszkodowany ma gwarancję, że jego straty zostaną pokryte- będzie miał środki na naprawę pojazdu, leczenie lub pokrycie utraconego w wyniku wypadku dochodu. Zakres ubezpieczenia OC jest określony ustawą i jest tak sam dla wszystkich ubezpieczycieli.

Inne mogą być zniżki,

czas oczekiwania na zniżki,

warunki przyznawania zniżek

i akceptowania zniżek wypracowanych

u innego ubezpieczyciela.

Różnić może się sposób traktowania osób, które miały przerwę u ubezpieczeniu OC, np.: przez dłuższy czas miały przerwę w posiadaniu i prowadzeniu samochodu. Generalnie tak samo  traktowani są młodzi kierowcy i osoby, które zaliczyły stłuczkę lub poważny wypadek. Mają najwyższe stawki, są traktowani jako grupa większego ryzyka. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź ubezpieczenie OC u kilku ubezpieczycieli.

Najłatwiej zrobić to korzystając z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na stronach internetowych o tematyce ubezpieczeń, na stronach ubezpieczycieli lub na stronach zajmujących się porównywaniem cen różnych produktów i usług. Szukając porównywarki cen ubezpieczeń, warto wejść na swoją pocztę e-mail i przejrzeć reklamy. Często pojawia się e-mail z odsyłaczem do przelicznika ubezpieczeń. Najlepiej korzystać ze ogólnych stron ubezpieczeniowych, które są bezstronne.

Strony poszczególnych ubezpieczycieli

faworyzują swoje oferty.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „polisa OC” znajdziemy mnóstwo odnośników do stron typu: ‘sprawdź ubezpieczenie OC”.

To dobra rada, gdyż nie ma z góry określonej ceny ubezpieczenia, a każdy klient traktowany jest indywidualnie. Szukając dobrego ubezpieczenia nie należy kierować się rekomendacjami sąsiadów. Każdy kierowca ma inną historię jazdy. Przy obliczaniu OC najważniejsze są kwestie indywidualne, takie jak: wiek i doświadczenie kierowcy, parametry samochody, zniżki, historia bezszkodowej jazdy lub kolizji. To, że sąsiad u swojego ubezpieczyciela dostał bardzo korzystną ofertę, nie oznacza, że podobną propozycję otrzyma inny właściciel pojazdu.

W ubezpieczeniach zbyt wiele zależy

od warunków określonych

przez ubezpieczyciela i dlatego trudno

wyrokować konkretną wysokość

ceny za polisę OC.

Można jedynie po przeanalizowaniu cen ubezpieczenia określić średnią cenę OC dla poszczególnych grup kierowców dysponujących samochodami określonych parametrach. Najniższą stawkę zapłacą właściciele pojazdów o mniejszej mocy silnika, mieszkający w małym mieście,  mający spore zniżki i mogący pochwalić się bezszkodową jazdę. To idealni klienci.

Dla kierowców najważniejsze są oferowane zniżki, gdyż to one mogą przyczynić się do niższej składki. Szukają ofert z jak najwyższymi zniżkami i z jak najmniejszym okresem oczekiwania na maksymalne zniżki. Istotne jest również to, żeby w przypadku niewielkiej stłuczki spowodowanej, np.: oblodzoną jezdnią nie tracić zniżek. Jest przecież różnica między poważnym wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym, a stłuczką na oblodzonym parkingu. Przy katastrofie drogowej czymś oczywistym jest utrata większości lub w całości zniżek.

Niezrozumiałe jest zabranie

dużej części zniżek za niewielką stłuczkę.

Klienci cenią racjonalne ocenianie strat po wypadku i profesjonalną obsługę po zdarzeniu drogowym. Kalkulator ubezpieczeń to pierwsza możliwość poznania oferty ubezpieczyciela. Równie ważne są opinie klientów, z którymi można zapoznać się na różnego rodzaju forach i w komentarzach pod rankingami i przelicznikami ubezpieczeń. Internauci opisują swoje doświadczenia z konkretnym ubezpieczycielem, np.: o tym jak załatwiało się tam kwestię odszkodowania, o wielkości zniżek i zasadach ich przyznawania.

Ludzie dzielą się informacjami o wielkości odszkodowań, opisują swoje wypadki, pytają o porady w różnych kwestiach. Ujawniają informacje, których nie ma na stronie ubezpieczyciela i dlatego wszelkie fora i komentarze to bardzo cenne źródło informacji o ubezpieczycielach. Jeżeli dany ubezpieczyciel ma dobrą opinię wśród klientów, to znaczy, że można zaufać jego ofercie.

W sytuacji przeciwnej: gdy ubezpieczyciel nie cieszy się uznaniem komentujących , to lepiej zastanowić się nad wyborem innej agencji ubezpieczeniowej. Pewnych rzeczy lepiej nie sprawdzać na własnej skórze w sytuacji krytycznej. Sprawdź ubezpieczenie OC to znaczy przeanalizuj wszelkie aspekty umowy z ewentualnym ubezpieczycielem. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie ją przeczytać, zastanowić się, czy wszystkie zapisy są jasne.

Jeżeli mamy jakieś pytanie,

to najlepiej zadać je agentowi.

Podpisanie umowy oznacza, że klient zgadza się na warunki.  Umowa OC zawiera następujące elementy: logo ubezpieczyciela, tytuł „Polisa”, nr polisy, sygnaturę, dokładną nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, okres zawarcia umowy, adres wystawiającego wraz z numerem agenta i numerem OFWCA, dane ubezpieczonego, dane pojazdu, informacje o ubezpieczeniu wraz z Zieloną Kartą, to znaczy kartą odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe na terytorium państw z systemu Zielonej Karty oraz z określeniem klasy taryfowej Bonus Malus. Kolejnym elementem umowy OC jest informacja o płatności składek.

Ważną częścią umowy jest informacja

o przetwarzaniu danych

i o zobowiązaniu ubezpieczonego

do informowania ubezpieczyciela

o zmianach okoliczności istotnych dla umowy.

Następnym punktem umowy jest oświadczenie ubezpieczonego o zawarciu umowy i zapoznaniu się z jej warunkami. W dodatkowych informacjach dla klienta znajduje się pouczenie o zgłaszaniu szkód, sposobie informowania o zmianie danych istotnych dla umowy oraz pouczenie o składaniu skarg i reklamacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×