Zadzwoń Napisz

Przelicznik ubezpieczenia, kalkulator oc

Przelicznik  ubezpieczenia, kalkulator oc
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Posiadanie samochodu

powoli staje się

majątkowym standardem.

Młodzi ludzie jeszcze przed 20 rokiem życia zgłaszają się na kurs prawa jazdy. W wielu gospodarstwach domowych są 2-3 samochody. Swoje auto ma każdy dorosły członek rodziny. Wielu pracodawców oczekuje od nowych pracowników posiadania prawa jazdy. Uprawnienia do jazdy samochodem są przepustką do dorosłości i kariery zawodowej.

Pierwszy samochód to zazwyczaj auto używane. Bez względu na to ile lat ma kierowca, gdzie pracuje, jakie ma doświadczenie w kierowaniu pojazdem musi posiadać ubezpieczenie OC. To wymóg prawny, bez którego spełnienia nie można wyjechać na drogę.

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie

od odpowiedzialności cywilnej.

Zakres to likwidacja szkód dla osób poszkodowanych w wypadku, którego sprawcą był ubezpieczony. Wypadki na drodze oznaczają zwykle duży koszt naprawy auta i ewentualnego leczenia osób poszkodowanych. Gdyby nie było ubezpieczenia, to koszty powypadkowe spadłyby na sprawcę i byłyby zabierane z majątku osobistego.  Właściciel pojazdu płaci jedynie składkę ubezpieczeniową i w razie wypadku nie przejmuje się kosztami likwidacji szkód. Każda kolizja drogowa wiąże się z większą składką i pożegnaniem się z częścią zniżek. Im więcej kolizji drogowych, tym więcej zniżek traci kierowca i po pewnym czasie po zniżkach nie ma śladu.

Dla początkującego kierowcy

problemem jest fakt,

że nie ma jednej ustalonej

składki na ubezpieczenie auta.

Kierowcy trudno jest zorientować w ofertach ubezpieczeń. Ubezpieczyciele kierują uprzywilejowaną ofertę do wybranej grupy osób, oferują różną wielkość zniżek i czas oczekiwania na maksymalne zniżki. Podpowiedzią z której propozycji skorzystać może być przelicznik ubezpieczenia – proste w obsłudze narzędzie, które po wypisaniu wymaganych  danych analizuje oferty  ubezpieczycieli i wybiera najkorzystniejszą propozycję. Użytkownik nie musi biegać po towarzystwach ubezpieczeniowych i sprawdzać ofert. Nie musi znać się na ubezpieczeniach. Przelicznik  ubezpieczenia podaje mu najlepszy wariant.

Po szybkiej kalkulacji

można nawiązać kontakt

z ubezpieczycielem,

aby otrzymać więcej informacji

na temat ubezpieczenia

i podpisać ewentualną umowę.

Na rynku ubezpieczeniowym jest kilku dużych graczy, którzy walczą o klienta oferując atrakcyjne rabaty i warunki ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Kierowcy samochodów są dobrymi, pewnymi, a co najważniejsze stałymi klientami towarzystw ubezpieczeniowych. Nie trzeba wykupywać polisy na życie, ubezpieczać domu, kupować dodatkowych ubezpieczeń medycznych, ale trzeba ubezpieczyć samochód, aby w razie wypadku nie ponosić osobiście kosztów likwidacji szkody powypadkowej.  Brak funduszy nie zwalnia z jego posiadania. Składki można opłacać w ratach, jednakże finalna stawka będzie wyższa w przypadku całościowego uregulowania składki. Za brak OC grożą finansowe kary.

Przelicznik ubezpieczenia chroni kierowcę przed przepłacaniem. Jest to istotne, gdyż ceny ubezpieczeń stale rosną, a niezwykłe promocje kończą się. Towarzystwa ubezpieczeniowe bez lata toczyły bezpardonową wojnę o klienta proponując większe zniżki, pakiety ubezpieczeniowe za lojalność. Niestety, sytuacja na rynku ubezpieczeń pogorszyła się: wzrosły koszty likwidacji szkód, a do tego Komisja Nadzoru Finansowego nakazała wyższy poziom likwidacji szkód. Ubezpieczyciele przegrywają procesy z poszkodowanymi o wielkość wypłaconego odszkodowania.

Klienci, którzy uważają, że otrzymane od ubezpieczyciela odszkodowanie nie pokrywa ich strat mają sojusznika – kancelarie odszkodowawcze, które dopłacają do odszkodowania, a swoich kosztów dochodzą od ubezpieczyciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe ponoszą gigantyczne straty i podnoszą składki.  Wyższa świadomość ubezpieczonych na temat przysługujących im praw musi zaowocować lepszą jakością obsługi i wyższymi odszkodowaniami, jednakże za cenę wyższych polis OC i wielu niewiadomych przy ustalaniu składki.

Towarzystwa ubezpieczeniowe

mają pełną dowolność jeżeli chodzi

o wysokość zniżek i ustalenie okresu ich nabywania.

Mogą swobodnie określać inne czynniki mające wpływ na wysokość składki. Ubezpieczyciele jako przelicznik ubezpieczenia (składki) uznają okres bezszkodowej jazdy, wiek kierowcy, parametry pojazdu, miejsce zamieszkania, ilość właścicieli pojazdu ujętych w dowodzie rejestracyjnym, ewentualne wypadki, doświadczenie kierowcy, przeznaczenie samochodu ( do użytku osobistego, czy firmowego).

Firmy ubezpieczeniowe dbają

o wygodę klientów i umożliwiają

wykup polisy przez telefon i internet.

Zwolennicy tradycyjnej opcji osobistego spotkania z agentem także będą zadowoleni z jakości obsługi. Agent poinformuje ich o wszystkich zniżkach, dodatkowych pakietach, wyliczy wysokość składki. Według specjalistów od ubezpieczeń korzystanie z przelicznika ubezpieczeń jest bardzo korzystne- aż 70% zainteresowanych ubezpieczeniem OC znajduje dzięki temu narzędziu idealną dla siebie ofertę i ubezpiecza auto u ubezpieczyciela, którego wskazał kalkulator ubezpieczeń.

Przelicznik ubezpieczenia jest wyjątkowo korzystny dla towarzystw ubezpieczeniowych. Stanowi cenne narzędzie reklamowe i przyciąga klientów. Ludzie chętnie kierują się wskazaniami kalkulatora ubezpieczeń i wykupują polisę we wskazanym towarzystwie ubezpieczeniowym. Popularność wszelkich przeliczników jest związana z coraz większymi wymaganiami klientów, którzy oczekują szybkiej i profesjonalnej obsługi oraz szybszym tempem życia.

Ludzie nie mają czasu na chodzenie

po towarzystwach ubezpieczeniowych,

zapoznawanie się z kilkudziesięcioma

ofertami i na ich porównywanie.

Możliwość znalezienia oferty przez internet jest nieocenioną pomocą.  Wielką zaletą porównywarek cen polis jest zebranie wszystkich ofert  na jednej stronie i stosowanie takich samych kryteriów przeliczania. Przelicznik ubezpieczenia jest darmowy i nie zobowiązuje do skorzystania z konkretnej oferty.

Zdaniem klientów towarzystw ubezpieczeniowych kalkulator ubezpieczeń to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje taniego ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×