Zadzwoń Napisz

Odkup odszkodowań

Odkup odszkodowań
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Wypadek komunikacyjny, czy wypadek w pracy to niejednokrotnie dramat dla uczestników i ich rodzin.

W teorii odszkodowanie ma rekompensować szkodę i pozwolić na powrót do normalnego funkcjonowania. W praktyce poszkodowani często nie są zadowoleni z wysokości odszkodowania. Uważają, że jest ono za niskie w stosunku do poniesionych strat zdrowotnych i materialnych.

Niestety, zakłady ubezpieczeń często zaniżają kwotę odszkodowania, wykorzystują wszelkie niejasności prawne, aby zmniejszyć świadczenie należne poszkodowanemu.

Zaniżanie kwoty jest znaczne.

Zdaniem Rzecznika Ubezpieczonych towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowań nawet o 70%. To znaczna strata dla poszkodowanego, który traci dwukrotnie: ma rozbite  w wypadku auto oraz dostał za mało pieniędzy z ubezpieczenia. Poszkodowany często ma za małą wiedzę o procedurach, stawkach ubezpieczeń i za małą pozycję negocjacyjną, aby dochodzić swoich praw.

Ubezpieczyciele mają różne sposoby

na zaniżanie odszkodowań, np.:

podanie ceny tanich zamienników zamiast ceny oryginalnych części, czy twierdzenie, że niektóre elementy auta były zniszczone jeszcze przed wypadkiem.

Walka z tym procederem na własną rękę jest długa, uciążliwa i nie daje gwarancji pozytywnego załatwienia sprawy. Sprawa w sądzie trwa nie raz kilka miesięcy, a poszkodowany nie może mieć pewności, że wyrok będzie dla niego korzystny. Osoby, które zostały źle potraktowane przed ubezpieczyciela sprawcy nie pozostają w sytuacji bez wyjścia.

Mają furtkę prawną.

Mogą domagać dopłaty do odszkodowania.

Wystarczy, że zdecydują się na sprzedaż szkody.

Nieuczciwość zakładów ubezpieczeń spowodowała, że rozwija się branża odkupu odszkodowań. Dla wielu osób odkupienie  od nich odszkodowania to jedyny sposób, aby uzyskać odpowiednią wysokość odszkodowania. Firmy odszkodowawcze odkupują szkody za gotówkę. Na sprzedanie szkody może zdecydować się każdy poszkodowany, który otrzymał odszkodowanie za szkodę z polisy OC sprawcy i nie zgadza się z jego wysokością.

Na odkup odszkodowań może liczyć także poszkodowany,

który sprzedał auto powypadkowe.

Kancelarie odszkodowawcze gwarantują wyższą kwotę odszkodowania niż wypłacił ubezpieczyciel. Jest to pewna gotówka bez biegania po sądach. Poszkodowany, który chce uzyskać większe odszkodowanie niż uzyskane od towarzystwa ubezpieczeniowego musi wysłać kosztorys naprawy pojazdu uszkodzonego w wyniku kolizji z winy sprawcy wydany przez towarzystwa ubezpieczeń, kserokopię dowodu rejestracyjnego pojazdu i wszystkie dane sprawcy.

Firma odszkodowawcza sprawdzi,

o ile ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie,

wyśle klientowi swoją propozycję

wysokości odszkodowania.

Poszkodowany decyduje, czy dana kwota odpowiada jego oczekiwaniom. Jeżeli uzna, że propozycja jest zadowalająca, podpisuje z firmą odszkodowawczą umowę cesji  i otrzymuje pieniądze. Klient nie płaci za wycenę odszkodowania, ani za pozostałe formalności. Swój zysk firma odszkodowawcza uzyskuje po zakończeniu postępowania z nieuczciwym ubezpieczycielem.

Odkup odszkodowań jest procesem,

który dla poszkodowanego przebiega szybko

i sprawnie, co jest wielką zaletą

tego sposobu uzyskania pieniędzy.

Dopłatę do odszkodowania można uzyskać do 3 lat od daty wydania decyzji o wysokości odszkodowania przez ubezpieczyciela. Odkup odszkodowań w wpływa na zniżki u ubezpieczyciela. Eksperci od ubezpieczeń twierdzą, że jak długo, jak towarzystwom ubezpieczeniowym będzie opłacało się zaniżać odszkodowania, to  poszkodowani będą szukać pomocy w firmach ubezpieczeniowych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe są przekonane, że ich klienci nie znają prawa lub nie mają ochoty na procesy sądowe dlatego postępują nieuczciwie. I jest to dla nich opłacalne. Według ich statystyk tylko 10-15% pokrzywdzonych decyduje się na dochodzenie swoich praw w sądzie. Każde zaniżone odszkodowanie, od którego klient nie odwoła się to zysk dla ubezpieczyciela.

Polacy przekonali się do firm odszkodowawczych,

które odkupują odszkodowania,

płacą gotówkę pokrzywdzonemu,

a od ubezpieczyciela egzekwują finalną kwotę.

Chcesz sprzedać odszkodowanie,

lub dostać większą sumę z oc sprawcy?

Proszę o kontakt

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×