Zadzwoń Napisz

Kredyt samochodowy ranking

Kredyt samochodowy ranking
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

 Ofert samochodów jest bardzo

dużo na rynku.

Do wyboru są auta nowe

i używane.  Salony samochodowe

i komisy  proponują klientom

ciekawe formy finansowania

zakupu samochodu.

Mają podpisane umowy

z bankami, dzięki czemu

mogą oferować kupującym

oferty sprzedaży ratalnej.

 

 

 

Klient jest zadowolony, że nie musi sam załatwiać formalności kredytowych, bowiem zajmuje się tym sprzedawca. Oczywiście kupujący mają prawo samodzielnie zdobyć środki finansowe na zakup pojazdu. Kredyt samochodowy to kredyt na określony cel. Zwany jest inaczej kredytem motoryzacyjnym. Można za niego kupić samochód lub inny pojazd, np.: motocykle, quady, skutery, traktory, maszyny budowlane, kampery, przyczepy kempingowe, łodzie motorowe.

Wnioskować o kredyt można w banku,

w salonie lub w komisie.

Niektóre marki samochodowe posiadają własne banki. O tym, która oferta kredytu samochodowego jest najkorzystniejsza może pomóc zdecydować kredyt samochodowy ranking.  Taki wybór miejsc wnioskowania daje możliwość wnioskowania o kredyt na jak najlepszych warunkach.. Klienci , którzy zaciągnęli kredyt w autoryzowanym salonie samochodowym bardzo cenią możliwość negocjacji zniżki na samochód.  Celowy kredyt na samochód jest tańszy od tradycyjnego kredytu gotówkowego.

Rozróżnia się trzy rodzaje kredytu samochodowego. Pierwszym rodzajom jest kredyt  standardowy  polegający na comiesięcznej spłacie rat kapitałowo-odsetkowych zawieranych na dogodny okres. Nie jest wymagana wpłata własna, co jest zaletą tego rodzaju kredytu.   Minimalny okres kredytowania to  6 miesięcy, a maksymalny 10 lat. Banki związane z firmami motoryzacyjnymi oferują kredyt jednoratowy, zwany kredytem 50/50. Jest to kredyt dla klienta, którzy może wpłacić spory wkład własny, nawet 50% . Pozostałą należność kupujący wpłaca w ustalonym w umowie terminie, np.: po roku. Jest on nieoprocentowany. Ciekawą ofertą jest również kredyt balonowy, który charakteryzuje się niskimi ratami.

W ten sposób można spłacić 80% wartości pojazdu. Ostatnia rata jest znacznie większa i wynosi 20%. Trudną decyzją dla klienta jest kwestia rodzaju raty: stała, czy zmienna (malejąca lub rosnąca). Każda rata składa się z dwóch składników: części kapitałowej i odsetkowej. Część kapitałowa to ułamek od pożyczonej kwoty, część odsetkowa –  to zarobek dla kredytodawcy, czyli odsetki. Na początku spłaty większość część raty stanowią odsetki, a kapitał spłaca się w mniejszej części..

Pod koniec okresu kredytowania  klient spłaca głównie kapitał. Pierwsze raty są z reguły wyższe od pozostałych nawet o  25%. Przy ratach malejących rata  kapitałowa jest stała i obliczana poprzez dzielenie przyznanej kwoty kredytu przez ilość rat. Rata odsetkowa jest ustalana od kwoty niespłaconego salda kredytu. Najkorzystniejsze dla kredytobiorcy i najczęściej wybierane są raty stałe.

Dla klientów przeglądających kredyt samochodowy

ranking istotna jest przyznawalność kredytów,

choć ona bardziej niż od woli banku

zależy od zdolności kredytowej.

Jest to zdolność kredytobiorcy do spłaty zobowiązania kredytowego na warunkach określonych w umowie. Banki przy ustalaniu zdolności kredytowej niezbędnej do przyznania kredytu samochodowego kierują się różnymi kryteriami, ale najważniejsze są: dochód netto, rodzaj zatrudnienia oraz historia kredytowa. Na  zdolność kredytową wpływają także: liczba osób w rodzinie, suma miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego, suma zobowiązań finansowych (inne raty, karty kredytowe, opłaty), wydatki na miesięczne utrzymanie. Kredyt samochodowy zwykle jest pożyczką na wyższą kwotę.

Banki zabezpieczają swoje interesy przed sytuacją zaprzestania spłacania rat. Głównym sposobem zabezpieczenia kredytu samochodowego przez bank jest cesja  polisy AC. W razie uszkodzenia samochodu w wyniku wypadku lub innego wydarzenia objętego wspomnianą polisą odszkodowanie zostaje przesłane na konto banku, a nie na konto kierowcy. Jako zabezpieczenie kredytu stosowany depozyt karty pojazdu oraz jej przywłaszczenie z warunkiem zawieszającym.

Oznacza to,  że w przypadku nie spłacania rat przez kredytobiorcę bank może przejąć samochód jako swoją własność. Bank może wymagać od kierowcy wykup kolejnych polis ubezpieczeniowych od nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenia zwiększają koszt zakupu pojazdu, ale jednocześnie minimalizują ryzyko niespłacenia kredytu. Dlatego banki często nakłaniają kredytobiorców do zakupu dodatkowych ubezpieczeń.

Przy przeglądaniu ofert

kredyt samochodowy ranking pojawia

się tajemnicza wielkość RRSO ,

to znaczy rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Niezwykle ważna wielkość, która pozwala ocenić atrakcyjność kredytu i umożliwia utworzenie rankingu ofert kredytu samochodowego. Informuje, ile w rzeczywistości będzie musiał zapłacić kredytobiorca w skali roku. Na RRSO składają się: prowizja banku, ubezpieczenia samochodu, oprocentowanie nominalne, wartość pieniądza w czasie i okres spłaty, opłaty za dodatkowe usługi.

Bankowcy radzą klientom, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytali dokument i zastanowili się, czy wszystkie zapisy umowy są dla nich zrozumiałe. Jeżeli dla klienta któryś punkt umowy jest niejasny, to powinien zapytać pracownika banku lub innego eksperta od finansów, np.: doradcę finansowego. Bardzo ważne są zapisy o kosztach kredytu oraz punkty dotyczące spłaty kredytu. Informacje o dodatkowych opłatach mogą być podane drobnym drukiem na końcu umowy.

Tylko dokładne zapoznanie się

z treścią umowy pozwoli na poznanie

wszystkich warunków kredytów.

Ustawa o kredycie konsumenckim daje klientowi prawo do odstąpienia od umowy bez podania powodu do 14 dni od daty podpisania. Warto pamiętać o tym przypisie, ponieważ   banki często o nim nie informują. Porównanie kredyt samochodowy ranking ma charakter orientacyjny. Wyliczenia rat, zdolności kredytowych dostępne na stronach internetowych banków nie mogą być podstawą reklamacji i mogą się różnić od wyliczeń dokonanych przez bank w przypadku konkretnej osoby podczas ustalania warunków kredytu. Eksperci wymieniają kilka czynników, które mają wpływ na koszt kredytu samochodowego.

Do najważniejszych czynników zaliczamy:

wartość samochodu, wiek pojazdu- im starsze auto,

tym większe odsetki od kredytu.

Znaczenie ma okres kredytowania – im dłuższy okres kredytowania, tym większe są koszty kredytu oraz wkład własny – im wyższy, tym niższe są odsetki od kredytu.  Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się w pierwszej kolejności z ofertą kredytu samochodowego w banku, w którym klient ma rachunek osobisty. Banki najatrakcyjniejszą ofertę mają dla stałych klientów – mogą liczyć na niższe oprocentowanie. Zwykle interesują ofertę kredytów samochodowych mają banki marek samochodowych.

Banki odchodzą od oferowania kredytów samochodowych w obcych walutach. Nie były one popularne, a do tego były obciążone ryzykiem kursowym, które oznacza straty dla banku i dla kredytobiorcy.  Aby wybrać najlepszy kredyt samochodowy, warto zapoznać się kilkoma ofertami różnych banków. Dobrym pomysłem jest dodatkowe ubezpieczenie kredytu samochodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×