Zadzwoń Napisz

Kancelaria odszkodowawcza

Kancelaria odszkodowawcza
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Wypadki na drodze,

wypadki w zakładach pracy,

w czasie prac rolnych,

to wydarzenia powszechne.

W zasadzie każdy człowiek może być poszkodowanym w następstwie wspomnianych wyżej zdarzeń. Ich skutki są nieraz trudne do zaakceptowania: od uszkodzenia pojazdu do śmierci człowieka. Jedna dramatyczna chwila potrafi odmienić całe życie.

Po takim zdarzeniu poszkodowany ma wrażenie, jakby cały świat zawalił się mu na głowę i pozostał sam ze swoim problemem. Na rynku jest wiele firm ubezpieczeniowych.

Każda oferuje ubezpieczenie OC,

AC, ubezpieczenie zdrowotne,

od katastrof naturalnych,

kradzieży, polisy na życie.

Wszystko wygląda pięknie  w momencie rozmowy z konsultantem i  przy podpisaniu umowy. Większych kłopotów nie ma kiedy opłaca się składki i nie potrzebuje się odszkodowania, aby pokryć szkody. W momencie jakiegoś nieszczęścia zaczynają się schody.

Okazuje się, że towarzystwa ubezpieczeniowe zamiast szybko wypłacić odszkodowanie, pomóc osobie, która przeżywa trudny dla siebie czas, mnożą formalności, chcą coraz więcej dokumentów i co gorsze robią wszystko, aby zaniżyć odszkodowanie. Zarabiają ma krzywdzie klienta.

Poszkodowany czuje się pokrzywdzony. Nie dość, że poniósł stratę, to jeszcze został oszukany przez ludzi, którzy powinni mu pomóc.  Pokrzywdzony często nie ma środków finansowych na opinię niezależnych od towarzystw ubezpieczeniowych  rzeczoznawców, ani na wynajęcie adwokata, który reprezentowałby go w sądzie.

Składanie odwołań

od decyzji ubezpieczyciela

wymaga przedstawienia

dodatkowych dokumentów,

które uzasadnią sensowność roszczeń klienta

i wydłuża czas oczekiwania

na wypłatę odszkodowania.

W wielu wypadkach, choćby zniszczenia domu przez powódź, najistotniejszy jest czas wypłaty odszkodowania. Nawet na tak z pozoru beznadziejną sytuację znajdzie się rozwiązanie korzystne dla klienta. Jest nim kancelaria odszkodowawcza.  To specyficzny rodzaj firmy prawniczej, która zajmuje się skupem odszkodowań od klientów źle potraktowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Kancelaria odszkodowawcza,

jak wskazuje nazwa zajmuje się

dochodzeniem odszkodowań.

Od towarzystwa ubezpieczeniowego różni się tym, że nie można w niej niczego ubezpieczyć. Działalność takich firm jest całkowicie legalna. Kancelarie odszkodowawcze oferują szybką obsługę prawną dla osób, którym towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżyły odszkodowania. Nie ma znaczenia z jakiego rodzaju jest to szkoda. Kancelaria odszkodowawcza zatrudnia prawników, rzeczoznawców, negocjatorów, a nawet współpracują z lekarzami. Szybko znajdują rozwiązania korzystne dla klientów.

Rzetelnie oceniają rozmiar szkody.

Centrum obsługi powypadkowej (inna nazwa kancelarii odszkodowawczych) świadczy pomoc ofiarom wszelkich wypadków i rodzinom, które wskutek wypadku utraciły bliską osobę. Firmy odszkodowawcze uzyskują dla swoich klientów: zadośćuczynienia za ból i cierpienie, odszkodowania, zwrot kosztów leczenia, w tym leków i rehabilitacji i opieki osób trzecich,  wyrównanie z tytułu utraconego dochodu, renty powypadkowe w przypadku, kiedy w wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany nie może wykonywać pracy zarobkowej.

Wynagrodzeniem kancelarii jest

prowizja od wygranego odszkodowania.

Wstępne rozeznanie sprawy, reprezentacja klienta, kompletowanie dokumentów odbywają się bez wstępnych opłat. Jest to korzystne dla klienta, bowiem nie musi on dysponować gotówką na początku współpracy z kancelarią.  Wynagrodzenie prowizyjne kancelarii jest idealnym rozwiązaniem dla poszkodowanego, bowiem zyskuje on pewność, że firma dokona wszelkich starań, aby uzyskać jak najwyższe odszkodowanie dla klienta. Im wyższa kwota odszkodowania, tym pokaźniejszy zysk dla kancelarii.

Kancelaria odszkodowawcza to najlepszy wybór w sytuacji, gdy postępowanie odszkodowawcze w towarzystwie ubezpieczeniowym ciągnie się zbyt długo lub kiedy ubezpieczyciel wypłacił zaniżoną  wartość odszkodowania.  Kancelarie odszkodowawcze negocjują z ubezpieczycielem, a w razie konieczności zakładają sprawę w sądzie i zazwyczaj wygrywają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×