Zadzwoń lub wyślij smsa ODDZWONIMY
794 962 641

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Każdy kierowca wie,

że nie może wyjechać

samochodem jeżeli

nie ma wykupionego

ubezpieczenia.

Obowiązkowe jest

ubezpieczenie OC,

czyli od odpowiedzialności cywilnej.

Pozostałe  ubezpieczenia są dobrowolne.

Istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń. Jednym z najpopularniejszych jest ubezpieczenie assistance . Zapewnia ubezpieczonemu pomoc techniczną, medyczną i informacyjną w nagłych sytuacjach losowych, związanych głównie z takimi obszarami jak: transport, podróże, rodzina, zdrowie i dom. Ubezpieczenie często jest dodatkiem do produktów bankowych, np.: rachunków osobistych, kart kredytowych lub innych produktów ubezpieczeniowych, np.: ubezpieczeń turystycznych, komunikacyjnych i mieszkaniowych. W Polsce z ubezpieczenia assistance korzysta 2,6 milionów Polaków.

Ze względu na rodzaj świadczenia ubezpieczenia assistance dzielą się na kilka grup: assistance komunikacyjny, medyczny, domowy, w podróży, prawny, dla firm. Assistance komunikacyjny  zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom w czasie jazdy samochodem w zakresie pomocy technicznej i medycznej. Pomoc udzielana jest w razie wypadku czy awarii pojazdu. Zakres pomocy umożliwia rozwiązanie wielu problemów.  Obejmuje takie usługi jak:  udostępnienie informacji o lokalizacji najbliższego serwisu, naprawę pojazdu, dostarczenie paliwa lub uruchomienie silnika,  holowanie, wynajęcie  pojazdu zastępczego, zakwaterowanie w hotelu, załatwienie parkingu, umożliwienie kontynuacji podróży lub powrotu, transport osoby biorącej udział w zdarzeniu.

W razie niespodziewanego zdarzenia, np.: zepsucia się pojazdu (nieważne z jakiego powodu) ubezpieczony musi zadzwonić do ubezpieczyciela, a ten zorganizuje właściwą pomoc. Infolinia działa 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Zdaniem Polaków to właśnie bezproblemowa dostępność usług wynikających z tego ubezpieczenia jest czynnikiem zachęcającym do wykupu tego rodzaju ubezpieczenia. Naprawa pojazdu na miejscu  zdarzenia ograniczona jest jedynie do wypadków i może być realizowana do ograniczonej kwoty i to bez kosztów części zamiennych. Holowanie odbywa się do określonej odległości.

Samochód zastępczy,

podobnie jak parking,

przysługuje na określony

czas i zależnie

od przyczyny utraty

auta (awaria, wypadek lub kradzież).

Zakres wszystkich usług opisany jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia, z którymi trzeba zapoznać się przed podpisaniem umowy. Od wybranego wariantu zależy to, czy ubezpieczenie assistance przysługuje tylko w Polsce, czy także za granicą. Inne usługi serwisowe ułatwiające dalszą podróż przysługują jedynie w rozszerzonych wariantach Wykupując ubezpieczenie assistance z pełnym pakietem właściciel może liczyć na następującą pomoc: otwarcie pojazdu lub holowanie w przypadku braku kluczy, pomoc przy wymianie koła, wymiana żarówki, holowanie przyczepy, dostarczenie paliwa, uruchomienie pojazdu w przypadku rozładowania akumulatora, złomowanie pojazdu, kierowca zastępczy, transport zwierzęcia oraz organizacja i opłacenie noclegu.

Zakres pomocy gwarantuje kierowcy,

rodzinie i innym współpasażerom

poczucie bezpieczeństwa

i komfortu w razie

nieprzewidzianego zdarzenia..

Wypadków komunikacyjnych, czy innych zdarzeń na drodze,jak choćby zepsucia się pojazdu nie można przewidzieć, dlatego posiadanie pełnego pakietu ubezpieczeń jest bardzo ważne. Likwidacja szkody z assistance nie ma wpływu na bezszkodową jazdę w ramach ubezpieczenia OC i AC..

W podstawowych wariantach assistance dostępnych bezpłatnie w ramach ubezpieczenia OC zakres jest bardzo ograniczony. Za darmo można skorzystać z usług telefonicznych dotyczących organizacji auta zastępczego. W ramach podstawowego, bezpłatnego wariantu assistance, ubezpieczyciel zorganizuje i zapłaci za holowanie do odległości określonej w warunkach ubezpieczenia (np. 100 kilometrów od miejsca zdarzenia) oraz zorganizuje i opłaci za naprawę uszkodzonego pojazdu na miejscu zdarzenia do określonej w umowie kwoty. Nie wszyscy ubezpieczyciele oferują w ramach OC choćby podstawowy pakiet assistance.

Kierowcy, którzy w ubezpieczeniu OC

nie mają pakietu assistance

ze wszystkimi niespodziewanymi

zdarzeniami drogowymi, które

nie są kolizją drogową,

muszą zmagać się sami.

We własnym zakresie muszą załatwić holowanie, naprawę, czy auto zastępcze. Zdaniem kierowców warto wykupić ubezpieczenie assistansce. Na drodze zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidywanego. Ubezpieczenie OC z pakietem assistance jest droższe od standardowego ubezpieczenia OC, ale w razie kryzysowej sytuacji zapewnia kierowcy kompleksową obsługę i likwidację szkód.  Najczęściej ubezpieczenie assistance najczęściej obowiązuje jedynie na terenie Polski.

W ofertach ubezpieczycieli można znaleźć międzynarodowy pakiet assistance.  Ubezpieczenia assistance na trasy międzynarodowe można wykupić na krótsze okresy, np: na 30, 60 dni, to znaczy tylko na okres przewidywanego okresu pobytu za granicą. Ubezpieczyciele zachęcają do tego, aby korzystać z assistance argumentując, że koszty tego ubezpieczenia są niskie w stosunku do pakietu oferowanej pomocy w nagłych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×