Zadzwoń lub wyślij smsa ODDZWONIMY
794 962 641

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Niespodziewane

sytuacje chodzą

po ludziach, mogą zdarzyć

się w najmniej

odpowiednim momencie.

Wypadki samochodowe

to częste sytuacje na drodze

i zdarzają się częściej niż

inne wydarzenia losowe,

np.: pożary, powodzie, kradzieże.

Wypadkom komunikacyjnym sprzyjają trudne warunki atmosferyczne: oblodzenie drogi, słabsza widoczność w okresie jesienno-zimowym, opady śniegu lub deszczu, nie najlepszy stan polskich dróg. Pociągają za sobą znaczne koszty: od naprawy samochodu do ewentualnych kosztów leczenia i rehabilitacji. Pokrycie wszystkich kosztów wypadku samochodowego z pensji jest niemożliwe i wymagałoby zaciągnięcia kredytu. Na szczęście każdy kierowca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia OC, które chroni go przed skutkami zdarzeń drogowych. Właścicielom samochodów zależy nie tylko na ochronie pozostałych uczestników ewentualnej kolizji, ale także na ochronie własnego pojazdu przed ewentualnymi zdarzeniami drogowymi, uszkodzeniem nawet z winy właściciela  lub kradzieżą.

Towarzystwa ubezpieczeniowe

polecają kierowcom dodatkowe,

dobrowolne ubezpieczenie AC.

Powyższe ubezpieczenie

chroni majątek ubezpieczonego

skutków takich zdarzeń jak:

uszkodzenie, zniszczenie

czy kradzież jego pojazdu

mechanicznego. Za brak

ubezpieczenia autocasco

nie otrzymuje się kary.

Jest to ubezpieczenie od zniszczenia i kradzieży. Ubezpieczony otrzyma zadośćuczynienie finansowe w przypadku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. Na pieniądze można liczyć także w przypadku zniszczenia wyposażenia samochodu, Zakres ubezpieczenia AC obejmuje najczęściej: zderzenia się pojazdów, zderzenia z osobami, zwierzętami lub uderzenie samochodu w  budynek, słup energetyczny, drzewo lub inny obiekt znajdujący się na zewnątrz oraz zdarzenia  losowe, np. pożar, zatopienie, działania sił przyrody (np.. huraganu, gradu), działania czynnika termicznego lub chemicznego, pochodzącego z zewnątrz pojazdu, działanie przestępcze, np.: zarysowanie karoserii, kradzież pojazdu lub jego wyposażenia. Nie w każdej sytuacji ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie. Odmowa wypłaty środków finansowych z ubezpieczenia może mieć miejsce, jeżeli właściciel pozostawił kluczyki w stacyjce i nastąpiła kradzież auta.

Ubezpieczyciel może uznać

niedbalstwo właściciela

i nie wypłacić odszkodowania..

Ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania z polisy AC jeżeli kierowca prowadził samochód pod wypływem alkoholu lub narkotyków. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i świadomym zwiększaniem ryzyka wypadku. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą kary więzienia i nawet dożywotnia utrata prawa jazdy. Sytuacja osoby, która spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu jest bardzo trudna.  Ubezpieczenie AC nie pokryje kosztów naprawy. Kierowcę czeka sprawa sądowa i kara . Kolejnym rodzajem ubezpieczenia AC dostępne  jest assistance.

Zapewnia całodobową pomoc

w przypadku awarii samochodu

lub wypadku.   Kierowcy uważają,

że assistance w ramach AC

to doskonałe i bardzo pomocne

rozwiązanie, ponieważ w razie

wypadku lub awarii pojazdu

zapewnia wsparcie techniczne.

Oznacza to, że kierowca nie musi się martwić o holowanie rozbitego lub zepsutego auta do warsztatu.  W razie wypadku, w którym ktoś został ranny w ramach polisy AC zapewniania jest także pomoc medyczna i prawna właścicielowi i pasażerom ubezpieczonego auta. Assistance oferowane w ramach ubezpieczenia AC   posiada bogaty  pakiet usług dodatkowych, np.: organizowanie i pokrywanie kosztów przesyłki części niezbędnych do naprawy auta, pokrycie kosztów wynajęcia auta zastępczego na czas naprawy.. Nie ma jasno określonych przepisów prawnych w kwestii zakresu czynności w ramach ubezpieczenia AC. Zakres ubezpieczenia AC może się różnić o poszczególnych ubezpieczycieli, więc trzeba zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i na tej podstawie podjąć decyzję, czy podany zakres ochrony jest dla kierowcy zadowalający i czy chce wykupić ubezpieczenie.

Dlatego przed podjęciem decyzji

o wykupie ubezpieczenia

w konkretnej firmie ubezpieczeniowej

trzeba sprawdzić kilka ofert

ubezpieczenia AC, zwracając

uwagę za zakres oferowanych

usług i cenę ubezpieczenia.

Część ubezpieczycieli w ramach pakietu podstawowego oferuje pomoc za granicą. W innych ubezpieczeniach trzeba dodatkowo zapłacić za pomoc za granicą. Oferty ubezpieczeń AC często różnią się limitem kilometrów , na których możliwe  jest holowanie auta. Różne rozwiązania w ramach pakietu podstawowego AC przyjmują ubezpieczyciele w kwestii uprawnienia do holowania. Jedni oferują holowanie jedyni po wypadku, inni także po awarii pojazdu. Bardziej rozbudowane, a więc i droższe polisy AC gwarantują wypłatę odszkodowania w wypadku  zniszczenia pojazdu w wyniku kataklizmu: powodzi, gradobicia, pożaru, czy uderzenia pioruna.

Zakup autocasco nie opłaca się w przypadku posiadania starszego samochodu o małej wartości. Właściciele nowych samochodów lub aut nietypowych mogą być narażeni na kradzieże. Auta o dużej wartości padają łupem złodziei. W ich przypadku zakup autocasco to opłacalna inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×